O blogu

Blog jest subiektywnym spojrzeniem na aktualne wydarzenia społeczno-polityczne. Uważam się za konserwatywnego-liberała w sensie definiowanym kiedyś przez Unię Polityki Realnej Janusza Korwin-Mikke. Poczynając od wyborów parlamentarnych 1990 roku głosowałem we wszystkich możliwych wyborach na Korwina i na partię, którą on aktualnie firmował. Sam nigdy nie byłem członkiem żadnej partii politycznej.

W styczniu 2015 nabrałem pewnych wątpliwości, czy nadal będę głosował na mego guru, gdyż Janusz Korwin-Mikke (który głosi co prawda stale te same idee) stał się zakładnikiem lepperyzacji i wipleryzacji swego środowiska, które się stało swoistą Samoobroną-bis. (Symbolem tego było poparcie protestu górniczych związków zawodowych przez obecną „prawą rękę” Korwina – posła PIS Przemysława Wiplera i aprobata tego kroku przez większość dyskutantów na portalach korwin-mikke.pl i nczas.com.)

W lutym 2015 po poparciu protestu rolników już przez samego Korwina, zdecydowałem, że na Korwina-Mikke, to nadal mógłbym głosować, ale na Korwina-Leppera, to już nie, zobacz Korwin-Mikke czy Korwin-Lepper

Uważam, że polscy liberałowie muszą na nowo szukać swojej reprezentacji, takiego „Korwina dla dorosłych” (czy raczej normalnych) a najlepiej „polskiego Reagana”.

Błazen Stańczyk (który przejął odpowiedzialność za tę blog od Saryusza)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.