Gwarantowany dochód

W plemieniu Marksyengelsy wynaleziono łuk. I powstał problem, bo przy pomocy łuku można było upolować trzy razy więcej mamutów, niż tradycyjnymi dzidami.

Wynikało więc jasno, że dwie trzecie myśliwych zostanie bezrobotnymi. Zwrócono się więc do szamana. Ten zaproponował, by tylko jedna trzecia populacji polowała i dzieliła się następnie upolowaną żywnością z pozostałymi w ramach, jak to nazwał, „dochodu gwarantowanego”.
Wszyscy się na to ochoczo zgodzili. Problem powstał dopiero wtedy, gdy przyszło do ustalenia, kto ma iść na polowanie a kto zostać w jaskini i czekać na „dochód gwarantowany”. Wszyscy chcieli zostać. Rozpoczęła się seria mających to rozstrzygnąć wieców plemiennych i kłótni. Mamuty w tym czasie oddaliły się do innych okolic i plemię wymarło.
Morał bajeczki: Nie słuchajcie szamanów.

PS. Podobny problem był w plemieniu Mizes-Hajek. Tam jednak szaman był wolnorynkowcem. Powiedział do bezrobotnych myśliwych: „Sami sobie musicie znaleźć nowe zajęcie”. Bezrobotni najpierw trochę szemrali, ale wkrótce zaczęli malować na ścianach jaskiń wyobrażenia zwierząt. Myśliwym, gdy wrócili z polowania, tak się spodobały te malowidła, że za prawo ich oglądania oddawali artystom część upolowanej zdobyczy. Tak się narodził przemysł rozrywkowy.

Morał bajeczki: słuchajcie szamanów wolnorynkowców.

3 Komentarze

 1. Halo halo, panie Sariuszu.
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku od Archera.

  Ladne bajeczka i ciekawy moral.

  Choczily kiedys sluchy, ze UPR/KNP/Korwin czy jak ich tam dzisiaj zwal maja otworzyc jakas swoja strone internetowa. Czy wie pan cos na ten temat? Zrobili to? Moze jakis link?

  Pozdrowienia,

  Archer

 2. Wszelki duch Pana Boga chwali!!! Witam serdecznie w moich skromnych progach. Również życzę wszystkiego najlepszego!

  Strona internetowa jest: wolnosc24.pl. Tyle, że tam nie ma prawie dyskusji, chodzą słuchy, że banują bardziej ochoczo niż na nczas.

  Ja się udzielam na korwin-mikke.pl (jako Sariusz). Tam nie banują, bo to prowadzi sama krulewska rodzina i chyba nie wiedzą jak. Może tam Pan zaglądnie. (Tylko proszę czasem nie wpłacać 10 zł za prawo komentowania blogu Jego Krulewskiej Maści. System przyjmie 10 zł a nadal będzie Pana odrzucał – taki „system”. Pod artykułami można komentować za darmo.)

 3. Spoznione ale serdeczne dzieki za wskazanie blogi wolnosc24.
  W miedzyczasie sam go znalazlem.
  Rzeczywiscie forum tam dretwe jak kij od szczotki.
  No, zobacze jak bedzie z tym korwin-mikke.pl. Ostatnio nie bardzo mam czas na komentowanie.

  Wlasciwie powinienem zyczyc teraz Panu wszystkiego najlepszego z okazji Wielkiej Nocy ale i na to jest juz za pozno…

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.